Czym dla kobiety jest biżuteria srebrna?

Dla większości z kobiet biżuteria srebrna jest czymś, bez czego nie mogą wyjść z domu. Ulubiony łańcuszek, zegarek, kolczyki czy bransoletka to podstawowy zestaw, który znajdziemy w szkatułce każdej z pań. Biżuteria nie jest jedynie ładnym, świecącym dodatkiem do naszego stroju. Przez srebrną biżuterię kobiety wyrażają swoją osobowość, swoją dynamiczność, subtelność, elegancję. To one dodają nam uroku. Często mały dodatek może całkowicie zmienić nasz wygląd i stylizację, dlatego dobieramy je odpowiednio. Każda z pań w swoim zestawie zapewne znajdzie kilka par srebrnych kolczyków, pierścionków czy łańcuszków. Mamy swoje ulubione, które nosimy, na co dzień, mamy takie, które wybieramy jedynie na ważne uroczystości oraz takie, które trzymamy na wyjątkową okazję. Pierścionki zdobią nasze palce, bransoletki srebrne i zegarki nadgarstki, kolczyki natomiast wyróżniają nasze uszy spod kosmyków włosów a łańcuszki czy kolie zdobią nasze szyje.

Często możemy spotkać osoby, które nieco przesadzają z dodatkami. W całym tym stylizacyjnym szale należy pamiętać, aby nie popełnić modowego faux pas, ponieważ osiągniemy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Wiele z nas posiada pewnie jakąś część z biżuterii, którą traktuje jak osobliwy talizman. Ja osobiście traktuje tak jeden z pierścionków, który nie zdejmuję już od kilku lat. Kobiety przywiązują się sentymentalnie do swoich rzeczy. Czasem zgubiony pierścionek czy kolczyk przyprawia nas o złość a czasem doprowadza do płaczu. Sentyment związany z biżuterią ze srebra również zależy od tego, od kogo ją dostałyśmy. Zupełnie inaczej przeżywamy zagubiony pierścionek od babci a inaczej kolczyki kupione przez nas samych. Biżuteria srebrna dla kobiety jest czymś, co odzwierciedla jej stan. Gdy jesteśmy zezłoszczone często swoimi stylizacjami wyrażamy swój nastrój. Uroczystości podkreślamy w sposób elegancki dodając drobnostki do naszego wyglądu.

Każdą okazję chcemy przeżywać inaczej, dlatego srebrna biżuteria jest tak ważna. Zróżnicowanie biżuterii pomaga nam jedynie dobrać ją do odpowiedniej okazji by móc siebie wyrazić lub wyróżnić z tłumu.